umów się na wizytę 58 345 62 86
napisz do nas formularz
czynne pn-pt 9-20 | sobota 8-14
select language

Pielęgnacja dłoni i stópManicure i stylizacja paznokci

Manicure i stylizacja paznokci

Piękne i zadbane dłonie oraz paznokcie to marzenie i wizytówka każdego z nas. Manicure to zabieg pielęgnacyjny, którego efektem jest zdrowo wyglądająca dłoń. Proponujemy manicure klasyczny z wykorzystaniem cążek oraz biologiczny, w zależności od upodobań.

Zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo wszystkie narzędzie sterylizowane są w autoklawie medycznym i przechowywane w jednorazowych opakowaniach.

manicure klasyczny
Manicure klasyczny to zabieg rozpoczynany od skrócenia i opiłowania paznokci. Kształt jest zawsze dostosowywany do budowy paznokci, ich kondycji, a także do kształtu palców i indywidualnych preferencji klienta. Naskórek okalający płytkę paznokciową podważamy i usuwamy przy pomocy cążek. Na osuszony i odtłuszczony paznokieć nakładana jest baza zabezpieczająca przed odpryskiwaniem a następnie równomiernie rozprowadzamy lakier. Po krótkim czasie kładziemy lakier nawierzchniowy, który utwardza i wzmacnia połysk. Płytkę paznokcia wykańczamy oliwką kończąc całość zabiegu wmasowując krem nawilżający w dłonie.

Pracujemy na lakierach MOLLON PRO oraz marki INGLOT

manicure biologiczny
Jest to manicure tradycyjny w trakcie, którego nie używane są narzędzia metalowe. Płytka opiłowywana jest przy zastosowaniu szklanego pilnika, a skórki po zmiękczeniu odsuwana są drewnianym patyczkiem z drzewa pomarańczowego lub różanego.
manicure japoński
To metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie nadając im równocześnie połysk. Zabieg nadaje paznokciom naturalny blask. Zawarte w manicure japońskim witaminy A, E, H, prowitamina B5, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka z morza martwego wzmacniają płytkę paznokcia. Technologia P. Shine pobudza krążenie krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy zapobiega łuszczeniu i rozdwajaniu się płytki paznokcia.

We use MOLLON PRO and INGLOT polishes.[

Zabieg polega na wmasowaniu pasty oraz pudru w płytkę paznokcia. Skoncentrowane składniki i witaminy wiążą wodę, ułatwiając przenikanie substancji odżywczych. Głównym zadaniem pasty jest głęboko odżywić płytkę paznokcia. Nałożoną pastę zabezpieczamy wcierając w płytkę paznokcia puder. Dodatkowym efektem jest ładny, jedwabisty połysk, który utrzymuje się do 2 tygodni. Manicure nie tylko nadaje płytce paznokcia zdrowy połysk, ale przede wszystkim wzmacnia ją. Zabieg zalecany jest przede wszystkim tym osobom, które do tej pory nie mogły poradzić sobie z problemem słabych, łamliwych i rozdwojonych paznokci. Niedogodność ta dotykała zaś w takiej samej mierze kobiety, jak i mężczyzn. Po wykonaniu zabiegu nie jest wskazane malowanie paznokci 4-5 dni.

manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy to „trwały manicure”, który jest odpowiedzią na najważniejszą potrzebę kobiet, jaką jest nieskazitelny kolor paznokci przez długi czas. Manicure hybrydowy utrzymuje się ok. 2- 3 tygodni. Nowoczesna formuła produktu tj. połączenie właściwości żelu, akrylu oraz zwykłego lakieru zapewniająca długotrwałe utrzymywanie się lakieru, nasycony i lśniący kolor – wymienia się również tak zwany “efekt mokrego paznokcia”. Jest to metoda światłoutwardzalnego żelu, zbudowanego z delikatnej siatki molekuł, przez którą przenika powietrze i wilgoć – która jest najważniejsza dla utrzymania paznokci w dobrej kondycji. Stylizacja jest odporna na zarysowania, nie ściera się i nie odpryskuje, nieuległa zmatowieniu, zapewnia naturalny wygląd paznokci po pomalowaniu.

Stylizacja hybrydowa obejmuje manicure tradycyjny.

przedłużanie paznokci metodą żelową
Dla Pań, które chciałyby poprawić atrakcyjność swojej płytki paznokciowe polecana jest korekta lub przedłużenie paznokci. Jedną z metod przedłużania płytki paznokcia jest metoda żelowa. Jest to metoda światło utwardzalna z zastosowaniem lampy UV.

Na częściową powierzchnię płytki paznokcia przy zastosowaniu specjalnego kleju umieszczany jest tips, który w kolejnym etapie podlega stylizacji, opiłowywaniu w wybranym kształcie. Na zamocowany tips nakładany jest żel, który twardnieje pod lampą UW. Po 2-3 tygodniach żel można uzupełnić.

Tipsy nie służą wzmocnieniu paznokci, lecz są przeznaczone do ich ozdoby. Można je dowolnie kształtować, malować i zdobić. Żele występują w wielu odmianach kolorystycznych. Są bardzo trwałe i mocne. Jest to naturalnie wyglądająca metoda stylizacji paznokci.